Text evangelia na 22.10. je L 18,9-14

Zkusím to jinak – ale o tom samém:

Byla to velká církevní slavnost. Přijelo mnoho důležitých hostů, včetně emeritních biskupů, významných farářů a kazatelů, vážených členů staršovstev. Všem, kteří se zasloužili o práci církve bylo poděkováno a na závěr byla pořízena společná fotografie, která byla pověšena na čestné místo u vchodu do modlitebny na připomnění dalším generacím.
Byl tam i jeden farář, který se modlil: Pane, odpusť mi, že jsem byl špatný farář. Nebyl jsem na blízku těm, kteří to potřebovali, mnohdy jsem neudělal, co jsem měl, často jsem nebyl dobrým příkladem těm, které jsi mi svěřil. Prosím, smiluj se nade mnou a smiluj se i nad těmi, kterým jsem sloužil a dej, aby i navzdory mým selháním mohli dojít do Tvého království.
Říkám si, že tomu špatnému faráři bylo odpuštěno a ze všeho dobrého, co udělal, se bude v nebi radovat se těmi, kterým sloužil. Ti zasloužilí však už mají svou odměnu a jejich zásluhy pominou spolu s tímto světem.

Váš komentář

O farizeovi a celníkovi

Datum: 2022/10/21

Autor: Radim Škaloud

Kategorie: Komenského sbor

Štítky: Evangelium na neděli

Prorokyně Anna

Autor: Martin Šimek
Datum: 2022/09/21

Lukášovo evangelium nám představuje hned v úvodu pozoruhodnou ženskou postavu: Vdovu vysokého věku, obdařenou prorockým darem, která

Číst dál

(Ne)věřící Tomáš

Autor: Radim Škaloud
Datum: 2023/04/14

Text evangelia na 16.4. je J 20,19-31 Na zvěst o Ježíšově vzkříšení reaguje Tomáš radikálně (v

Číst dál

Komu se nelení, tomu se zelení – úpravy sborové zahrady

Autor: Jan Satke
Datum: 2023/03/05

„To bychom potřebovali, aby se to tu pořádně zazelenalo…“, říkali si často mladí lidé, kteří navštěvují

Číst dál