CRRR – pět ráno a už vstáváme. Probudil nás ale až studený vítr, když jsme vystoupili z vlaku a pochodem vchod na rozhlednu! V půl sedmé má být východ slunce, tak snad to stihneme. Cestou do kopce si dáváme čokoládu, aby se nám líp šlo.

Stihli jsme to. Jenže… Bylo pod mrakem. I tak jsme na rozhlednu vyběhli a podívali se do kraje. Měli jsme štěstí, že nás to nesfouklo. Vítr byl opravdu silný. No nic, východ jsme neviděli, ale jsme tady i proto, abychom rozdělali oheň bez použití sirek, zapalovače nebo papíru.

Jednu chybku to mělo: všechno dřevo bylo nasáklé z včerejšího deště. Nakonec se to sice povedlo, ale teplo z toho ohně moc nebylo. Tak jsme si ještě rychle uvařili instantní guláš, uhasili oheň a hasili si to dolů, do tepla.

Celý víkend jsme byli ubytovaní na evangelické faře v Rokycanech, a tam jsme se vraceli i teď. Cesta rychle utekla a my, v době, kdy slušní lidé ještě spí, už byli z výletu zpátky. Opravdu. Byli jsme zmatení, protože hodinky ukazovaly 8:16, ale naše vnitřní hodiny už čekaly na oběd.

Po teplém čaji, snídani a slovíčku si většina nás na chvilku zdřímla. Příjemná změna přišla ve tři hodiny – oběd. Do večera jsme už zůstali na faře. Hráli jsme si ping-pong, fotbálek, městečko Palarmo, zkoušeli jsme šermovat a podívali se na Jáchyme, hoď ho do stroje. V neděli ráno jsme zůstali na evangelickou bohoslužbu a pak jsme se vláčkem vrátili do Přeštic a pak už domů.

Po víkendovce, kterou pořádala 55.ph Royal Rangers o víkendu 10.-12. března 2023, byly ztráty nulové. Nejhorší co následovalo, byla rýmička. Takže se už těšíme na další skvělou přespávačku 31.-2. dubna. Těšíme se i na vás.

Váš komentář

Březnová výprava do Rokycan

Datum: 2023/03/16

Autor: Jakub Vokoun

Kategorie: Royal Rangers

Štítky:

SLAMĚNÁ ROMANCE

Autor: Martin Šimek
Datum: 2022/08/02

Léto má duši z bleděžluté slámy Na prstech vůně často ulpívá mi (To vítr vytepává do tváří

Číst dál

Survival výprava

Autor: Jakub Vokoun
Datum: 2022/09/21
,

Prázdniny skončily a s nima i veškerá sranda… To jsme si aspoň mysleli, dokud nezačala výprava,

Číst dál

Kdo ví, jak to dopadne?

Autor: Radim Škaloud
Datum: 2022/12/01

Text evangelia na 4.12. je Mt 3,1-12Takovou volební kampaň jsme tu už dlouho neměli. Tři hlavní

Číst dál