Návštěva konfirmandů z Regensburgu - Plakátek

O víkendu 23.-25. září nás navštívili konfirmandé z našeho spřáteleného sboru v Regensburgu. Nepřijelo jich tolik, kolik v loňských letech, jelikož hodně dbají na proti-koronavirová opatření, ale stejně jich bylo dost na to, aby zaplnili mikrobus.

V sobotu byl čas na vzájemné seznámení s našimi mládežníky. Začali jsme jako vždycky jazykovou animací, abychom zbořili jazykové hranice. Bohužel nám na poslední chvíli animátorky zrušily účast, a tak to zůstalo na nás.

Nejde říct, že bychom, už po tolika letech co k nám jezdí, vůbec nevěděli jak na to, takže celá dopolední část, zaměřená na seznamování proběhla dobře. Kromě klasických seznamovaček jsme si zahráli i fotbal a podobné pohybové hry, abychom se před obědem pořádně proběhli a měli pak na něj větší chuť.

Po vydatném obědě nás čekalo překvapení od Radima: obří kostky. Házeli jste někdy kostky? A takové, které jsou čtyřikrát větší než vaše hlava? No tak my rozhodně ano! A kdo zrovna neházel, mohl si s nimi stavět, jako ze stavebnice.

To ale nebyl konec soboty, to jsme teprve začali. Hned po kostkách jsme vyrazili na lodičky (ze zkušenosti víme, že to je nejoblíbenější aktivita všech německých konfirmandů), které jsme potkali. Plavili jsme se od loděnice, až k houpačce v Příchovicích – u té jsme taky delší dobu zůstali, dokud nás žaludek nezavolal a my se nevydali zpátky a hurá na večeři!

Po večeři jsme už byli všichni aspoň trochu unavení, což pomohlo tomu, aby se pořádně rozproudila konverzace, a různými hrami jsme zakončili společný večer.

V nedělní ráno jsme slavili česko-německou bohoslužbu (video-záznam TADY) s večeří Páně, čímž jsme radostně završili společně prožitý čas. Už se těšíme na další návštěvu (nebo naší výpravu do Regensburgu?), byl to skvěle strávený čas.

ČESKO-NĚMECKÝ FOND BUDOUCNOSTI: LOGO

Akce mohla proběhnout díky podpoře od Česko-německého fondu budoucnosti.


Váš komentář

Návštěva konfirmandů z Regensburgu

Datum zveřejnění: 2022/09/27

Začátek akce: 2022/09/23
Konec akce: 2022/09/25

Autor: Jakub Vokoun

Kategorie: AKCE, Komenského sbor, Royal Rangers

Štítky: 2022, Konfirmandé, Regensburg

Ježíš a tabu

Autor: Radim Škaloud
Datum: 2023/03/09

Text evangelia na 12.3. je J 4,5-42 U studny v Sycharu Ježíš překročil snad všechna tabu.

Číst dál

Jarní tábor Royal Rangers v Železné Rudě

Autor: Jakub Vokoun
Datum: 2023/02/22

Jarní prázdniny jsme strávili téměř na hranicích naší krásné země v Železné Rudě. Celý čas byl

Číst dál

KOS

Autor: Martin Šimek
Datum: 2022/04/02

Sychravé ticho loňských stébel prohřívá pouze jeho zpěv A tak to chodí už pár neděl: Nečeká

Číst dál