Tinka Vokounová

Kdo a odkud jsem?

Jmenuji se Kristina Vokounová, ale všichni mi říkají Tinko. Narodila jsem se v Plzni a vyrůstala v takové větší vesničce jménem Merklín.

Kde právě teď žiju?

Stále žiju v Merklíně, který je blízko Přeštic – to je moc fajn, protože často pobývám právě tam s kamarády. Celkově hodně času trávím mimo domov. Vyrůstala jsem v úžasném prostředí, kde mi vznikla řada hlubokých přátelství a úžasné zážitky.

Co se mi v životě podařilo? Co bych chtěl dokázat?

Moc ráda vzpomínám na všechny letní tábory a různé jiné akce, na kterých jsem byla. Mám ráda kombinaci adrenalinu a humoru, což na táborech zažíváme . Navíc máme opravdu super partu, tím je to ještě o milion procent lepší. Jsem moc ráda, že už můžu pomáhat na táborech pro mladší a v budoucnu v tom chci pokračovat. Ráda bych pracovala s dětmi, a proto chci být učitelka ve školce.

Co mě baví?

Miluju tanec, hraní deskových her, čas s přáteli… Moc ráda čtu knížky, třeba knihy Eragon nebo Hraničářův učeň… Baví mě vyrábění a občas si i něco nakreslím. Ráda zkouším nové věci a poznávám nové lidi. Také mě docela baví sport, ve smyslu, že ráda hraju všemožné hry s kamarády a moc si užívám bojovky na táborech.

Čemu věřím? Co je pro mě ve vztahu s Bohem důležité?

Věřím, že svět nevznikl jen tak náhodou, že vše a všichni mají svůj význam a hodnotu pro našeho Stvořitele, Boha. Věřím, že tak jako začátek není náhoda, ani na konci není otazník. Věřím, že až umřu, půjdu do nebe k Bohu.
Ve vztahu k Bohu je pro mě důležitá láska. Opravdu ji cítím a dodává mi sílu jít dál, i když zrovna klopýtám. Vím, že na to nejsem sama a je se mnou Bůh, který mě nepustí ze své náruče. Přese všechny moje chyby a nedostatky mě miluje. Tak jako tebe…