Kryštof Veselovský

Kdo a odkud jsem?

Jmenuju se Kryštof Veselovský a narodil jsem se v Mariánských Lázních. Vyrůstal jsem v Teplé, což je fajn místo, samá příroda kolem… Teda teď už jsou tam asi často ohradníky, ale dřív to bylo samá příroda. Mohl jsem rychle dojít do lesa a hrozně jsem si to v dětství užíval. Trávili jsme hodně času venku s kamarádama.

Kde právě teď žiju?

Žiju v Přešticích. Jsou super, mám tohle město moc rád… A doufám, že se sem přistěhujete všichni, kdo tu ještě nebydlíte!

Co se mi v životě podařilo? Co bych chtěl dokázat?

Nejvíc jsem v životě hrdý na svojí rodinu. Mám skvělou manželku a dvě úžasné děti. Čas s nimi si moc užívám. Takže všem doporučuju mít skvělou manželku a děti. : ) Chtěl bych být dobrým, nebo spíše ještě lepším pracovníkem s mládeží a dětmi. Pro to bych chtěl podniknout konkrétní kroky, jako třeba kurz zdravovědy, nebo horo-lezení na skále… Lézt s Jožkou třeba, to bude fajn.

Co mě baví?

Rád sportuju, baví mě jezdit na kole, na bruslích, hrát fotbal, pinčes. To všechno samozřejmě jen rekreačně, žádný závodní sport. Baví mě chodit do přírody, poznávat přírodu. Teď konkrétně mám v hledáčku ornitologii, takže pozoruju ptáčky, snažím se je určovat podle hlasu. A chtěl bych se zdokonalil například v poznávání rostlin.
Mám rád práci s dětmi, mládeží. Baví mě se s nimi učit rozdělat oheň, vázat uzly, postavit si kuchyňku jen z provazů a klád…

Čemu věřím? Co je pro mě ve vztahu s Bohem důležité?

Věřím, že až z tohohle světa odejdu, půjdu do nebe, k Bohu. A nejlepší na tom podle mě je, že ten ráj můžeme zažívat už tady na zemi. Už tady můžeme mít úzký vztah s Bohem, komunikovat s ním. A Bůh nám fakt odpovídá, není to jenom „já a něco, co tam někde mlčí“, ale „já a Bůh“. Můžu si s ním skutečně povídat, on mi odpovídá různými způsoby a já můžu cítit jeho přítomnost a blízkost.