Hanka Pálková

Kdo a odkud jsem?

Jmenuji se Hana Pálková a jsem taková normální obyčejná holka, tedy spíše už žena (neboť matka a babička 😊), kterou baví svět, život a všechny radosti a starosti s tím spojené. Narodila jsem se v Prostějově, dětství a dospělost jsem prožila v Sušici a v blízké vesnici. Takže jsem tak napůl pohodářka a milovnice dobrého vína z Moravy, respektive z Hané, a napůl drsná holka ze Šumavy.

Kde právě teď žiju?

Žiju v Plzni, nyní už jen s manželem a kočkou, naše tři děti už jsou tak nějak rozprostřené po republice. V roce 1980, kdy jsem tu začala studovat a bydlet, byla to taková šedivá, rozkopaná, neútulná Plzeň. Jak říkával Tonda Procházka, když nastupoval do plzeňského divadla, vypadalo to jako kdyby válka skončila včera… Ale nyní je Plzeň nádherné město. Nové domy, opravené ty staré, parky, útulná místa, kde se dá posedět s knihou a hlavně KAVÁRNY. Jsem totiž tak trochu kavárenský povaleč, takže toto dokážu velmi ocenit.

Co se mi v životě podařilo? Co bych chtěl dokázat?

Podařilo se mi potkat skvělé lidi a každý z nich mě nějakým způsobem obohatil.
Podařilo se mi vyrůst v dobré rodině, podařilo se mi vytvořit s manželem dobrou rodinu a podařilo se nám vychovat naše tři děti. Podařilo se mi pochopit, že Bůh si tohle všechno pro mne připravil (a mnohdy to měl a má se mnou hodně těžký 😊) a já jen tak někdy přihlížím za rohem. Chtěla bych dokázat žít tak, aby všem se mnou bylo hezky a příjemně.

Co mě baví?

Baví mě to dobrodružství s názvem ŽIVOT. Baví mě moje rodina, když se všichni sejdeme. Baví mě samota. Baví mě čtení, psaní, zapisování. Baví mě KNIHY, hodně knih. Baví mě dobré víno. Baví mě dobrá, ale hooodně dobrá káva. Baví mě být v přírodě a pozorovat. Baví mě cestovat po Čechách a poznávat města i místa. Baví mě být s dětmi. Baví mě barvy, na sobě, kolem sebe. Baví mě stacionář a všechny činnosti v něm. Baví mě divadlo, kultura. Baví mě každý se smyslem pro humor. Baví mě……je toho moc.

Čemu věřím? Co je pro mě ve vztahu s Bohem důležité?

Na počátku našeho života stojí Bůh. Jsme jeho přáním. Věřím, že jsem tady, protože On to chtěl. Věřím, že všechno se děje z nějakého důvodu a sledovat, jak se události spojují dohromady je prostě úplně úžasné. Děkuji.
Věřím v Lásku. A slovy apoštola Pavla – ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá. Láska nikdy nezahyne. A to je pro mne ve vztahu s Bohem to důležité.